نام: محمد
نام خانوادگی: واحدي
نام پدر: رمضانعلی
تاریخ تولد:1354
تاریخ شهادت: 67/3/4
محل شهادت: شلمچه
ش ش: 6867

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و اجعل محیاي محیاهم و مماتی مماتهم ولا تفرق بینی و بینهم فی الدنیا و الآخره انک سمیع الدعاء.
پروردگارا! درود فرست بر محمد و آل محمد و مرا در حیات و ممات تابع آن ها قرار ده و میان من و آن ها جدایی میفکن که همانا تو اجابت کننده دعائی. 
بسم رب الشهداء و الصدیقین
با سلام و درود بر سرور آزادگان جهان والاي متقیان حسین بن علی علیه السلام و به پیشگاه با عظمت منجی عالم بشریت امام زمان (عج) نام هیشه زنده قلب ها و قرنها و باز شدن زبان ها و نورانی شدن چهره ها که اکنون فرماندهی کل جبهه ها را که خودتان شاهد و ناظرید بر عهده دارند و در تمام احوال و مرحله عملیات ها به طور مخفیانه و آشکار که پیش تاز رزمندگان بوده اند و با سلام بر نائب بر حقش این پیر جماران و با سلام و درود برارواح پاك طیبه شهیدان، معلولین و مجروحین و اسیران این صابران جنگ و این حافظان انقلاب و این سندها که اثر جنایات ابرقدرت ها می باشند و با سلام خدمت خانواده عزیزم مخصوصا پدر و مادر مهربان و بهتر از جانم هم اکنون که فردي از فرد ها که ان شاء الله در کاروان منادیان در انتظارش می باشد. 
 چند جمله اي به عنوان وصیت براي شما عزیزان به جاي می گذارم.
با خدایا: تو خود شاهد بودي که جز به رضاي تو رضاي دیگري نداشتم که چون نداي" هل من ناصر ینصرنی "آن زمان را که همان "لبیک یا خمینی" این زمانه می باشد با خالصیت و دلی باز و چشمی بصیرت و از ته قلب پذیرفتم و به آن عمل کردیم و شما اي مردم قهرمان پرور اطاعت کنید از فرمانده کل قوا خمینی روح خدا این نائب آقا امام عصر(عج)که ان شاءالله این آخرین نائبش باشد آن را از خود مرنجانید. خداي ناکرده مانند قوم بنی اسرائیل نباشید که مطمئنم نیستید. پشتیبان ولایت فقیه باشید تا کنون که در صحنه بوده اید و خوب عمل کرده اید تا در موقع امتحان مردود نشوید که همانا اطاعت از رهبري و فرماندهی یک امر الهی می باشد
و یک جمله ناقابل براي شما پاسداران عزیز: پاسداري کنید از انقلاب و فرآورده هاي آن که در اثر خون شهیدان و مجروحین و معلولین میباشد. خواهر و برادر عزیزم و همسر برادرم و فرزندان گرانقدر شما : زینبی و حسینی از محور طولانی پر تحرك انقلاب محافظت کنید و دور نشوید و فقط تکیه کنید به الله، و شما اي پدر و مادر مهربانم، آفرین بر شما که چنین فرزندي هدیه این انقلاب و الله کردید تا یک بار دیگر درخت تنومند انقلاب درختی که میانه آن کشورهاي جهان را زیر سایه خود گسترانیده و خواهد گرفت آبیاري شود، بار الهی : از تو می خواهم مرگم را طوري قرار بدهی که در مقابل فرماندهان در جبهه مخفی و شهیدان روسفید باشم ان شاءالله.
معبودا این قلب تپنده مسلمانان و مستضعفان جهان و جبهه ها را که از ایران اسلامی تا افغانستان و از جنوب لبنان تا آفریقاي سیاه و دیگر کشورهاي اسلامی که همه به عشق او می خروشند تا فرج آقا امام زمان (عج)حتی در کنارش محفوظ بدار. آمین یا رب العالمین.
در خاتمه از کلیه دوستان و آشنایان طلب مغفرت و حلالیت میطلبم و می خواهم که مرا حلال کنید. اناشاءالله.
فرزند هدیتان در راه انقلاب محمد واحدي