_
امروز : شنبه 13 / آذر / 1400
منو اصلی
Skip Navigation Links


شهدا  
Skip Navigation Links.

خاطره ها و دل نوشته ها  
Skip Navigation Links.

مناقصات  
Skip Navigation Links.

 
رسول گرامی اسلام(ص)
رمضان ماهی است که ابتدایش رحمت است ومیانه اش مغفرت و پایانش آزادی از آتش جهنم

امام صادق(ع)
آنگاه که روزه میگیری بایدچشم وگوش ومو وپوست توهم روزه باشد.یعنی از گناهان پرهیزکند

حضرت علی علیه السلام
دنیا خوابی است که اگر آن را باور کنی پشیمان می شوی

امام کاظم علیه السلام
همانا صبورترین شما در برابر بلاها ، زاهدترین شماست

رسول گرامی اسلام(ص)
تعجب دارم از کسانی که نسبت به خورد و خوراک خود اهمیت میدهند تا مریض نشوند ولیکن اهمیتی نسبت به گناهان نمیدهند و باکی از آتش سوزان جهنم ندارند. 

  مقالات
 
     
مرگ و علل ترس از مرگ
الذی خلق الموت و الحیوه
آنچه از قرآن بر می آید که مرگ یک امر عدمی وبه معنای فنا ونیستی نیست بلکه یک امر وجودی است. یک انتقال و عبور از جهانی به جهان دیگر است.از این رو بسیاری از آیات قرآن از مرگ به عنوان توفی یاد کرده اندکه به معنای باز گرفتن  ودریافت روح از تن است.خداوند در بیان این امر وجودی می فرماید:(خداوند مرگ وزندگی را آفرید)      خداوند مرگ را همانند زندگی یک آفریده از آفریده های خویش بیان می دارد چون اگر مرگ امری عدمی بودمخلوق و آفریده به شمار نمی آمداز مخلوقات هیچگاه جز به امور وجودی تعلق نمی گیرد. به هر حال مرگ ازمخلوقات،امر وجودی ودریچه ای است به سوی زندگی دیگر،در سطحی بسیار وسیع تر و آمیخته با ابدیت ،خداوند می فرماید :اگر بمیرید ویا کشته (شهید)شویدبه سوی خدا باز می گردید،در حقیقت مرگ پایان راه نیست بلکه آغاز راهی است که از آن به جهان دیگر منتقل می شوید واین جهان با همه عظمتش تنها مقدمه ای برای جهانی گسترده تر و فراخ تر، جاودانی و ابدی است وبه سخنی دیگر نه تنها مرگ باعث نمی شود تا زندگی پوچ و بیهوده جلوه کند بلکه به زندگی این جهان معنی و مفهوم می بخشدو از کارکرد های مرگ می توان معنا بخشی به زندگی دنیایی دانست چون مرگ است که آفرینش هستی را از بیهودگی خارج می سازد و بدان جهت ،معنا و مفهوم می بخشد.
       ادامه مطلب ...       آرشیو نظرات      14 / 11 / 1391      نویسنده : darossalam  
 
     
     
بررسی عوامل استرس زا در محیط آرامستان و راهکارهای کاهش آن
مقدمه:
 دنیای امروز جهانی است پر از تنش،فشارهای روحی وعصبی ،اندوه وافسردگی، دلهره وتشویش وبه زبان ساده تر غم وغصه. نگرانی های بیش از حد مشکلی است که میلیون ها نفر به آن گرفتار هستند. اما دل نگرانی همیشه مخرب و زیانبار نیست در واقع گاهی اوقات بهتر است نگران باشیم. در یک کلام می توان گفت استرس واکنش لازم وحیاتی است اما با گذشت زمان ویرانگر می شود.استرس یا فشار روانی فراگیر ترین عارضه در مردم جهان و ریشه اکثر بیماری های جسمی و روانی است .تحقیفات نشان می دهد بدن زنان و مردان به گونه ای متفاوت به تنش های روانی پاسخ می دهد.همچنین اثر آن بر رشد وتکامل کودکان از نخستین هفته های زندگی غیر قابل انکار است.واکنش استرس در برابر خطردر دو مرحله ی مجزا عمل می کند.در مرحله ی نخست مغز انسان احساس خطر را دریافت می کند و با ارسال پیام به مرکز غدد فوق کلیوی سبب ترشح آدرنالین می شود.آدرنالین به خون می ریزد تنفس کوتاه می شود و ماهیچه ها سفت می شوند و بدن برای عمل آماده می گردد. مرحله دوم واکنش استرس طی پنج تا ده دقیقه بعد اتفاق می افتد به نظر می رسد محور هیپوتالاموس –هیپوفیز –قشر غدد فوق کلیوی رابطه نزدیک با استرس های هیجانی و فکری داشته باشد.استرس باعث زخیم شدن شریان ها  و در نتیجه ناراحتی های قلبی می شود. استرس باعث ایجاد ضایعات دهانی مانند آفت می گردد.خطر ابتلا به دیابت افزایش میابد.باعث تضعیف سیستم امنیتی بدن می شود.همچنین باعث زیاد شدن چربی خون شده ودر حافظه کوتاه مدت اختلال به وجود می آورد.
       ادامه مطلب ...       آرشیو نظرات      14 / 11 / 1391      نویسنده : darossalam  
 
     
 
کلام رهبری

لینک ها

جستجوی اموات
شهرداري كاشان


تازه ترین مطالب
Skip Navigation Links.

پر بیننده ترین مطالب
Skip Navigation Links.

 
امام علي (ع)
پاكدامني و شرافت هميشه بر ثروت دنيا مقدم است.

امام حسين(ع)
هركه كم تر فكر مي كند بيشتر حرف مي زند.

پيامبر اكرم(ص)
پير دردوست داشتن دو چيز جوان است:زندگي دراز و فراواني مال 
 آمار

سایت رسمی سازمان دارالسلام کاشان


تلفن : 55237777 -  فکس :55239999

info@darossalamkashan.ir


Designed & Powered by RayanMand

کاربر گرامی؛ برای ورود به سایت ابتدا ثبت نام کنید.